KRAJSKÝ DEN VČELY A MLADÝCH VČELAŘŮ

KRAJSKÝ DEN VČELY A MLADÝCH VČELAŘŮ

Liberec, areál Lidových sadů, sobota, 11. května 2019, 9.30 – 15.00 hod.

Seznámení s tím, co takové včelaření vlastně obnáší, prodej včelích produktů i včelařských potřeb, hry a soutěže pro děti, pohádka divadla Rolnička… Akce pro rodiny s dětmi i ty, kteří chtějí začít včelařit.

Krajský den včely proběhne v libereckých Lidových sadech

Seznámení s tím, co takové včelaření vlastně obnáší, včelařská poradna, možnost zakoupení včelích produktů a včelařského vybavení, hry a různé aktivity pro děti s včelařskou tematikou, pohádka divadla Rolnička a řada dalšího bude na programu letošního Krajského dne včely a mladých včelařů. Již patnáctý ročník akce proběhne v libereckých Lidových sadech v sobotu 11. května od 9.30 hod. do 15.00 hod.

„Den včely bude připraven nejen pro včelaře, ale především pro rodiny s dětmi, které chtějí strávit příjemný den a poznat mnoho zajímavého ze života tohoto užitečného hmyzu. Pro děti bude připravena řada her a tvůrčích dílen. Včelaři si budou moci zakoupit včelařské vybavení,“ uvedl Vladimír Davídek, předseda Okresní organizace Českého svazu včelařů Liberec, která je hlavním pořadatelem této zajímavé akce.

Akce, na kterou je vstup zdarma, je finančně podpořena z rozpočtu Libereckého kraje. Vedle Kraje a včelařů se na přípravě podílí také Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje (STŘEVLIK).

den_vcely_2019